Z cyklu “Mięsny jeż”: Przemyślenia i kabaret

11948091_1042969372403111_1324999861_n

Wakacje….. i po wakacjach. Jak zwykle, trwały zbyt krótko. Jeden z najpiękniejszych okresów w życiu ucznia dobiega już końca.

Wielu z nas musi porzucić słoneczne plaże, górskie wędrówki czy wspaniałe widoki, aby wrócić do szkolnej rzeczywistości, w której często nie jest kolorowo. Po dwóch miesiącach wypoczynku pozostanie tylko opalenizna i wspomnienia. Gdyby można było zatrzymać ten czas…Przeżyliśmy wspaniałe dni pełne uśmiechu i radości, czasem niespodziewanych zwrotów akcji, poznaliśmy nowe miejsca, nowych ludzi. Ciężko będzie wrócić do szkolnych obowiązków, ciągłego pędu i braku wolnego czasu.

Co przyniesie ten kolejny rok? Każdy uczeń rozpoczyna następną klasę z nowymi nadziejami, planami, marzeniami. Dla niektórych to dopiero początek nowego etapu nauczania. Dla innych to myśl o nadchodzących egzaminach, chęć dostania się do dobrego liceum czy na wymarzone studia.

W nowym roku czekają nas nowe „przygody”, kolejne zmagania, zwycięstwa i porażki. Lecz pomimo to, że będziemy zmuszeni do wczesnego wstawania, do ciężkiej pracy od samego początku, to pocieszająca jest myśl, że „w roku szkolnym najgorsze jest tylko dziesięć pierwszych miesięcy”. To sygnał, aby wkroczyć w ten kolejny rok z podniesioną głową i optymizmem.

“Mięsny jeż, czyli pamiętniki z wakacji” to cykl autorskich tekstów o tematyce wakacyjnej. Zbiór, przygotowany przez naszych najlepszych redaktorów, ma na celu: a) zachować letnie wspomnienia i przemyślenia, b) zakręcić łezkę w oku niechętnie powracającym do szkolnej rutyny uczniom, c) zachęcić wyżej wspomnianych do wytężonej pracy i nauki.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.