Spektakularne zwycięstwo trzynastki i awans do Mistrzostw Polski

ZawodyMini (60 of 72)

W czwartek 22 października 2015 roku odbyły się Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Biegach Przełajowych na dystansie 10×1 km. Jako szkoła reprezentowaliśmy Szczecin trzema zespołami – chłopców gimnazjum oraz dziewcząt i chłopców liceum (wcześniej wygrywając na szczeblu miejskim w każdej ze wspomnianych kategorii). Zawody odbyły się w Tychowie, w malowniczym parku obok miejscowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Radomskiego.

Reprezentantki i reprezentanci XIII LO dotarli na miejsce w bojowych nastrojach, gotowi poprawić wyniki sprzed roku. Po zakończeniu konkursu podstawówek, przyszedł czas na gimnazjum. Drużyna Szesnastki pokazała charakter, zajmując znakomitą czwartą pozycję. Chłopcy walczyli o każdy metr, dobiegając ostatkiem sił na każdą kolejną zmianę. Zabrakło naprawdę niewiele – otarliśmy się o podium tracąc sekundy do trzeciej drużyny w stawce. Wśród młodych lekkoatletów dało odczuć się niedosyt jednak już taki wynik pozwolił poprawić się o dwa miejsca względem ubiegłorocznych zawodów.

Dziewczęta z Trzynastki na etap wojewódzki dostały się po raz pierwszy. Sprawiły ogromną niespodziankę zdobywając srebrny medal. Każda z nich dała się z siebie 110% – przyszło im uznać wyższość jedynie niepokonanej drużyny ze Stargardu Szczecińskiego.

Następnie przyszedł czas na absolutny crème de la crème lekkoatletycznych zmagań – finał chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych. 20 najsilniejszych drużyn z województwa, a wśród nich XIII LO. Celem było podium i każdy z reprezentantów był tego w pełni świadomy. Dzięki niesamowicie równym czasom naszych zawodników i ogromnie silnemu duchowi walki odnieśliśmy historyczne dla szkoły zwycięstwo, awansując na Mistrzostwa Polski. Ciężko opisać emocje, jakie towarzyszyły tej rywalizacji. Zażarta walka o każdy metr, krew, pot i łzy a wszystko to zwieńczone wyjściem na prowadzenie na przedostatniej zmianie… Widok reprezentanta Trzynastki pierwszego na mecie wprowadził nas w stan euforii, radości nie było końca. Odebrawszy nagrody, szczęśliwi i zmęczeni udaliśmy się w drogę powrotną do Szczecina.

W imieniu redakcji Zdzisia oraz wszystkich reprezentantów chciałbym złożyć gratulację na ręce naszych nauczycielek WF – pani Mirosławy Grucy, Ewy Nowak oraz Agnieszki Zubel, bez których sukces ten nie miałby miejsca. Gratulujemy serdecznie wszystkim zawodnikom i życzymy powodzenia na Mistrzostwach Polski w kwietniu!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.