Szachowe sukcesy trzynastki

Obraz6

Dnia 14 grudnia 2015 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mieszka I w Szczecinie odbył się Finał  Wojewódzkiej Licealiady w Szachach drużynowych. W zawodach wzięło udział 18 zespołów, nie zabrakło również reprezentacji „Trzynastki” w składzie: Wojciech Śmieszek, Filip Smoleński, Mateusz Goślinowski, Kacper Drozdek oraz Joanna Maruszczak.

Turniej tradycyjnie odbył się systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po piętnaście minut na zawodnika.

O wyniku naszej reprezentacji zadecydowała ostatnia partia turnieju pomiędzy uczniem ZS nr 1 ze Szczecinka, a naszym liderem zespołu, Wojciechem Śmieszkiem. Gdyby partia zakończyła się przegraną Wojtka, bądź remisem, wtedy XIII LO zajęłoby II miejsce. Jednakże szczęśliwym losem w końcowej fazie partii przeciwnik Wojtka podstawił mata w jednym ruchu, co dało zwycięstwo „Trzynastce”.

Link do wyników: http:/Zdzis24-main/www.chessarbiter.com/turnieje/2015/tdr_6771/results.html?l=pl&tb=202

 

Dnia 15 grudnia 2016 roku w murach Gimnazjum nr 16 w Szczecinie został rozegrany Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w Szachach Drużynowych 2015. W tym roku do sportowej rywalizacji o miano najlepszej szachowej drużyny w województwie przystąpiło 13 szkół.

Nasze Gimnazjum reprezentowali: Damian Dąbrowski, Kacper Zieniuk, Bogusz Jednoralski, Kacper Kwaśniak oraz Maria Krzywnicka.

Turniej odbył się na dystansie 7 rund po piętnaście minut na zawodnika. Każda partia była niezwykle zacięta. Pierwsze miejsce Gimnazjum nr 16 zapewniło już sobie po 6 rundach, jednakże walka o 2 i 3 miejsce trwała do zakończenia ostatniej partii.

Link do wyników: http:/Zdzis24-main/www.chessarbiter.com/turnieje/2015/tdr_6790/results.html?l=pl&tb=202_

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, życzymy powodzenia i sukcesów w przyszłym roku.

Poniżej prezentujemy fotogalerię z obu turniejów.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.