II miejsce w wojewódzkim finale!

 

10 kwietnia naszej szkole przyszło pełnić rolę gospodarza finału wojewódzkiego siatkarskich mistrzostw szkół ponadgimnazjalnych. Po przebojowej grze naszych reprezentantów w sezonie zasadniczym, zwycięstwie w play-offach na poziomie miejskim a następnie regionalnym, przyszedł czas na finałową rywalizację z najlepszymi drużynami zachodniopomorskiego.

Chłopcy z Trzynastki rywalizowali z trzema innymi szkołami: II LO z Koszalina, ZSO ze Świnoujścia oraz szczecińskim Centrum Kształcenia Sportowego. Po rozlosowaniu półfinałowych par rozpoczęto zawody. Zwycięsko wyszły z nich XIII LO oraz ZSO Świnoujście i to te zespoły stanęły na przeciw siebie w finale. Niestety, po meczu pełnym walki reprezentanci Trzynastki ulegli 2:0 i zakończyli rozgrywki ze srebrnym medalem.

Drugie miejsce w województwie zachodniopomorskim to ogromny sukces z którego możemy być naprawdę dumni. W tym miejscu za wspaniały sezon chcemy podziękować pani trener Mirosławie Grucy, kapitanowi zespołu Marcelowi Klabacha, który wraz z finałowym meczem zakończył 6 letnią przygodę ze szkolną siatkówką, zawodnikom- za walkę o każdy punkt, set i mecz oraz wszystkim osobom wspierającym drużynę przez cały sezon. Dziękujemy również kibicom, którzy tłumnie przychodzili wspierać chłopców i tworzyli jedyną i niepowtarzalną atmosferę podczas spotkań. Piękna przygoda dobiegła końca, ale kolejne rozgrywki ruszają już w przyszłym roku szkolnym.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.