Tydzień Teatralny

Właśnie zakończył się, trwający od poniedziałku, Festiwal Teatralny, będący niezwykłą kontynuacją zeszłorocznego Festiwalu Języka Polskiego. Była to niepowtarzalna sposobność, by wziąć udział w szeregu wydarzeń nawiązujących do tematu przewodniego. Codziennie odbywały się happeningi i warsztaty m.in. z aktorami  ze szczecińskiego Teatru Polskiego, a na szkolnych korytarzach napotkać można było intrygujące cytaty i fragmenty utworów.

Miały także miejsce premiery spektakli przygotowanych, wyreżyserowanych i odegranych przez uczniów naszej szkoły. Wśród prezentowanych pojawiły się sztuki takie jak Balladyna czy czerpiący z twórczości Maria Puzo i kultowego filmu Ojciec Chrzestny. Ponadto doczekaliśmy się też genialnej produkcji Chcemy jeść!, inspirującego projektu Memorabilium populi. Pamiątki po ludziach oraz niezwykle porywającej sztuki Czekoladki. Można bez wahania stwierdzić, że każdy ze spektakli był wyjątkowym zwieńczeniem tygodni ciężkiej pracy aktorów i producentów. Mieliśmy okazję wzruszyć się, śmiać do łez czy, poruszeni przez brutalne acz prawdziwe obrazy, podumać nad ludzką naturą.

Szczegółowa relacja z festiwalu, połączona z galerią zdjęć, znajduje się na stronie internetowej szkoły. http://13lo.szczecin.pl/ft

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.