Dzień Papieski 2019

Dnia 16. października 2019 r. obchodzony był w Polsce po raz dziewiętnasty Dzień Papieski. Święto to zostało ustanowione przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi – Polakowi Janowi Pawłowi II, który 16.10.1978 r. został głową kościoła katolickiego. Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego brzmiało „Wstańcie, chodźmy!”.

W XIII LO w Szczecinie nie mogło również zabraknąć wspomnień o naszym Papieżu. W pobliżu wejścia do szkoły można było zobaczyć plakaty związane z papieżem wykonane przez uczniów, a na pierwszym piętrze prezentowany był kielich, który Jan Paweł II ofiarował w 1987 r. katedrze szczecińskiej podczas trzeciej pielgrzymki do ojczyzny.

Obowiązkowym elementem obchodów tego dnia były kremówki, na które Karol Wojtyła chodził po maturze wraz z kolegami. Wśród przyjaciół papieża krążyła pewna anegdota. Miał on się założyć o to, kto zje najwięcej kremówek – jego rekord wynosił ponoć aż 18. Na pierwszym piętrze naszej szkoły było stoisko, na którym uczniowie sprzedawali kremówki. Każda degustująca osoba otrzymała wraz z ciastkiem dodatek w postaci zakładki do książki z inspirującym tekstem.

A.T.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.