#poznajPSU – 3/3

Dziś poznajemy część Samorządu zapewne najbardziej zagadkową dla licealistów – podstawówkowiczów. Niestety, jedna z przedstawicielek PSU nadal pozostanie dla nas zagadką – nie udało nam się skontaktować z Natalią Brelik. Zapraszamy jednak na rozmowę z Wojciechem Pociejem i Piotrem Kostrzewą.

Wojciech Pociej, wiceprzewodniczący PSU

Gdzie widzisz siebie za 10 lat?

Wojciech Pociej: Za 10 lat widzę siebie prawdopodobnie jeszcze na studiach, szczęśliwie idącego przez życie. Myślę, że będę studiował medycynę albo architekturę, ale chyba raczej to pierwsze.

Jaką osobę podziwiasz najbardziej? Kto jest dla ciebie wzorem, autorytetem?

WP: Na pewno podziwiam osoby, które wyłamały się ze schematów. Można powiedzieć, że taką osobą był na przykład Steve Jobs. On naprawdę coś zdziałał, miał plan i go nie odpuszczał. Na początku, tak jak wiele wybitnych osób, nie miał warunków do tego, a mimo to osiągnął wielki sukces.

Jaką swoją cechę charakteru lubisz najbardziej?

WP: Najbardziej lubię w sobie otwartość i chęć poznawania nowych ludzi. Nigdy nie sprawiało mi to żadnego problemu. Dobrze się czuję, gdy jestem otoczony nowymi ludźmi – po prostu sprawia mi to przyjemność.

Piotr Kostrzewa

Gdzie widzisz siebie za 10 lat?

Piotr Kostrzewa: Myślę, że po skończonych studiach medycznych – to będzie pewnie jeszcze staż.

Jaką osobę podziwiasz najbardziej? Kto jest dla ciebie wzorem, autorytetem?

PK: Najbardziej podziwiam Marię Skłodowską-Curie. Walczyła o swój cel i w zasadzie całe życie poświęciła nauce. Nie bała się opinii innych. Była bardzo odważna – kobiety nie miały w jej czasach praw, a ona rozwijała się mimo wszystko. Myślę, że to właśnie ona jest moim wzorem.

Jaką swoją cechę charakteru lubisz najbardziej?

PK: Wydaje mi się, że odpowiedzialność. Myślę, że można na mnie polegać – wykonuję wszystkie rzeczy, jakie są mi powierzone.

Wywiad przeprowadzała Tatiana Kavetska.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.