Walentynki online

Walentynki, czyli święto zakochanych, znów nadeszły, a jak co roku oznacza to spotkania z tą jedną, wybraną osobą, wspólne wyjścia do kina czy restauracji. Niestety, w tym roku nie każdemu dane będzie spotkać się i w towarzystwie ukochanej osoby spędzić ten wyjątkowy dzień. Nie powinien być to jednak powód do łez, ponieważ tegoroczne walentynki online mogą okazać się równie przyjemne, co te tradycyjne, a na pewno będą czymś, co po latach wspominać będziemy z uśmiechem na twarzy. Z tej okazji, specjalnie dla wszystkich zakochanych, przygotowany został krótki poradnik, który może pomóc wam spędzić 14 lutego w nieco lepszej atmosferze niż sytuacja na świecie na to wskazuje.

Rozmowa na odległość

Ta propozycja może się wydawać całkiem oczywista – w końcu jeśli nie można porozmawiać na żywo, można to zrobić zdalnie.  W domach siedzimy jednak już prawie pięć miesięcy, więc tematy konwersacji mogły się już dawno wyczerpać, a chyba nikt nie chciałby zakończyć po godzinie walentynkowej zabawy, bo jakoś nie ma o czym rozmawiać. Warto więc w jakiś sposób, stosując się do obecnych ograniczeń, wyjść im na przekór i zorganizować najbardziej niezapomniane spotkanie w wersji online. Pomocna w tej kwestii może się okazać dostępna wszystkim uczniom naszej szkoły aplikacja Microsoft Teams, która umożliwia nie tylko nawiązanie połączenia, lecz także udostępnianie ekranu. Możliwości są tutaj praktycznie nieograniczone – możecie zorganizować wspólne oglądanie zdjęć wykonanych jeszcze w zamierzchłych czasach, gdy opuszczenie domu nie było wielkim wyczynem albo umówić się na stworzenie prezentacji na wybrany temat. Nie chodzi tu jednak o prezentację poruszającą jakieś naukowe zagadnienia (chociaż to też jest jakaś opcja), lecz prezentacja o was – o drugiej osobie, o tym, co w niej lubicie lub o tym, co wam się z nią kojarzy.

Walentynki to również czas wszelkich wyjść do restauracji czy innych kawiarni, co niestety nie jest aktualnie możliwe. Nie musicie jednak zrezygnować ze wspólnego posiłku. Z początku może się wydawać to nieco nienaturalne, ale chyba nie ulega wątpliwości, że przyszło nam żyć w dość osobliwych czasach i  nic nas już chyba nie zaskoczy. Przed nawiązaniem połączenia możecie w domowym zaciszu przygotować ulubione danie lub picie, przebrać się w najbardziej odświętny strój i może trochę posprzątać w pokoju. Ostatnia opcja nie jest jednak konieczna, ponieważ zawsze możecie pobrać odpowiednie do sytuacji zdjęcie i zastosować je jako tło.

Teleparty

Jedną z najbardziej tradycyjnych form spędzania czasu w walentynki jest bez wątpienia wspólne wyjście do kina. Jeśli nie macie specjalnie wymyślnych planów – zawsze można przecież iść obejrzeć film. W końcu walentynki to czas szczególny dla wszystkich producentów wszelkich komedii romantycznych – tych lepszych i tych nieco gorszych. Co jednak zrobić, gdy wszystkie kina są pozamykane, a wy nie możecie spotkać się przed wspólnym ekranem? W odpowiedzi na ten problem przychodzą twórcy specjalnego rozszerzenia do przeglądarek, umożliwiającego oglądanie w tym samym czasie na różnych urządzeniach filmów i seriali dostępnych na takich platformach jak Netflix czy HBO. Dość pomocny może okazać się również chat, dzięki któremu na żywo i z łatwością będziecie mogli komentować oglądaną treść. Instalacja nie jest wybitnie skomplikowana, a dla tych mniej obeznanych z technologią twórcy rozszerzenia przygotowali bardzo przystępny poradnik, który krok po kroku tłumaczy działanie aplikacji.

[link do rozszerzenia: https://www.netflixparty.com/]

Spotify session

Jest to propozycja nie tylko dla najbardziej zaangażowanych melomanów, aczkolwiek niestety dostępna jedynie dla posiadaczy Spotify Premium. Jednakże ci szczęśliwcy, którym udało się posiąść tę aplikację, mogą połączyć swoje urządzenie z urządzeniem drugiej osoby i wspólnie, w tym samym czasie słuchać ulubionej muzyki. Każdy uczestnik sesji może dodawać wybrane przez siebie utwory, pomijać te, które mu się niekoniecznie spodobają i w razie potrzeby je zatrzymać. Jeśli posiadacie własną playlistę, w każdej chwili możecie jej wspólnie wysłuchać. Podobnie jak w przypadku poprzedniej opcji, twórcy przygotowali poradnik, który dokładnie tłumaczy sposób uruchomienia sesji grupowej.

[link do dokładnego poradnika: https://support.spotify.com/us/article/group-session/]

Gry online

Korzystając z dnia wolnego, możecie również rozważyć wspólną walentynkową sesję grania. Jeśli macie już swoją ulubioną grę, która umożliwia wam wspólną rozgrywkę, to jest to doskonała opcja na spędzenie niedzielnego wieczoru. Jeśli jednak wciąż poszukujecie czegoś dla was, a jedno z was przypadkiem nie posiada starego dobrego Minecrafta, niezawodną opcją mogą okazać się wszelkie gry planszowe i karciane. Jak jednak zagrać w nie bez możliwości spotkania się przy jednym stole? Odpowiedzią na ten problem może być dość stara strona internetowa kurnik.pl, która oferuje naprawdę wiele klasycznych planszówek i gier karcianych – szachy, monopol, brydża i wiele innych. Fani kalamburów też nie pozostają osamotnieni, ponieważ na ratunek przychodzi im kolejna strona internetowa – skribbl.io. Umożliwia ona stworzenie własnej postaci i rozpoczęcie nieco zmodyfikowanej rozgrywki starych, dobrych kalamburów. Obydwie opcje oferują możliwość stworzenia prywatnego pokoju, więc nie będziecie skazani na spędzenie walentynkowego wieczoru w towarzystwie nieznanych wam ludzi.

[gry planszowe i karciane: https://www.kurnik.pl/]

[kalambury: https://skribbl.io/]

Upominki

Wybór doskonałego walentynkowego prezentu nigdy nie był łatwym zadaniem i często wiązał się z wielogodzinnymi rozważaniami i poszukiwaniami czegoś, co spodoba się drugiej osobie.  W tym roku jednak najbardziej problematyczne może okazać się nie wybór, a sposób wręczenia podarku. Zamówiony dzisiaj upominek, raczej nie dojdzie w dogodnym czasie, a jeśli nie możecie się spotkać to i tak nie zostanie wręczony. Jeśli drugiej osobie nie przeszkadza jednak nieterminowo wręczony prezent, zawsze możecie w adresie wysyłki wpisać miejsce zamieszkania waszej walentynki. Jeśli jednak wolicie nie ryzykować, warto rozważyć tak prostą opcję, jaką jest laurka walentynkowa, a tegoroczny pomysł wykorzystać na inną okazję, bo na pewno będzie ich jeszcze wiele. Internet oferuje miliony najróżniejszych opcji na tę okazję – od poważnych, po te bardziej luźne. Najlepszym wyborem wydaje się jednak taka stworzona własnoręcznie albo za pomocą na przykład Painta – raczej nie będzie to arcydzieło sztuki, ale będzie czymś osobistym i na pewno przyniesie drugiej osobie wiele radości.

Zorganizowanie wymarzonych walentynek w tym roku może okazać się niełatwym zadaniem, ale przecież nie to jest najważniejsze. Najważniejszy jest wspólnie spędzony czas z drugą osobą i pokazanie jak istotna jest jej obecność w waszym życiu.

Wesołych walentynek!

Walentynki świętowała dla Was Tatiana Kavetska.

Grafika okładkowa: Bruno Bednarski.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.