Małe Olimpiady, wielkie początki

W zeszłym tygodniu odbył się finał XIII Małej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie, która przebiegła pod hasłem ,,Prawa Człowieka”.  Zwyciężczynią została Amelia Staszczyk , która na co dzień jest uczennicą Szkoły Podstawowej 53 w Szczecinie. Na podium miejsca zajęli również Julia Sosnowska ze Szkoły Podstawowej nr 56 oraz Mateusz Wiechecki reprezentujący Szkołę Podstawową nr 35. 

Mała Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie jest organizowana przez Trzynastkę, a jej celem jest propagowanie wiedzy o państwie, prawie, polityce i świecie wśród uczniów szkół podstawowych z całego regionu.  W tym roku 44 finalistów zmierzyło się z testem, do którego rozwiązania potrzebna była szeroka wiedza wyniesiona z lekcji WOSu oraz z zakresu praw człowieka. Ze względu na pandemię tegoroczni finaliści nie musieli mierzyć się z etapem ustnym oraz quizem. Najlepsi uczestnicy otrzymali specjalne nagrody.

Przyszłoroczna XIX edycja Małej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie odbędzie się pod hasłem „Ustrój prawny Rzeczypospolitej Polskiej”.

Małej Olimpiady doglądał dla was Bartosz Bielecki.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.