Małe Olimpiady, wielkie początki

W zeszłym tygodniu odbył się finał XIII Małej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie, która przebiegła pod hasłem ,,Prawa Człowieka”.  Zwyciężczynią została Amelia Staszczyk , która na co dzień jest uczennicą Szkoły Podstawowej 53 w Szczecinie. Na podium miejsca zajęli również Julia Sosnowska ze Szkoły Podstawowej nr 56 oraz Mateusz Wiechecki reprezentujący Szkołę Podstawową nr 35. 

Mała Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie jest organizowana przez Trzynastkę, a jej celem jest propagowanie wiedzy o państwie, prawie, polityce i świecie wśród uczniów szkół podstawowych z całego regionu.  W tym roku 44 finalistów zmierzyło się z testem, do którego rozwiązania potrzebna była szeroka wiedza wyniesiona z lekcji WOSu oraz z zakresu praw człowieka. Ze względu na pandemię tegoroczni finaliści nie musieli mierzyć się z etapem ustnym oraz quizem. Najlepsi uczestnicy otrzymali specjalne nagrody.

Przyszłoroczna XIX edycja Małej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie odbędzie się pod hasłem “Ustrój prawny Rzeczypospolitej Polskiej”.

Małej Olimpiady doglądał dla was Bartosz Bielecki.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.