Naprzeciw zielonemu gmachowi – debata samorządowa

Dzisiaj, jak zwykle w szczecińskim Urzędzie Miasta, pod krawatem zjawili się radni wraz z prezydentem i jego zastępcą. Tym razem jednak zamiast opozycji politycznej napotkali w sali sesyjnej… reprezentację Trzynastki. W ramach akcji Dni Samorządu Szczecin 2022 zorganizowano bowiem debatę samorządową z udziałem uczniów i absolwentów naszej placówki.  

Obiektem sporu debatujących były samorządy terytorialne. Strona propozycji w składzie: Daniela Wacinkiewicza (zastępca prezydenta), Renaty Łażewskiej (przewodnicząca rady miasta), Marka Kolbowicza (radny miasta), Pawła Bartnika (radny miasta) oraz prezydenta Piotra Krzystka broniła tezy zakładającej dobre spisywanie się lokalnych organów samorządowych w trudnych warunkach. Naprzeciw temu wyszła nasza reprezentacja złożona z uczennicy klasy IA Marty Łopuszko oraz tegorocznych absolwentów: Mateusza Grąbczewskiego, Kuby Tomali, Bartka Bieleckiego i Michała Barszczaka.  

Opozycja nie tylko podjęła rywalizację z doświadczonymi politykami, ale również wykazała się opanowaniem i szeroką wiedzą, co pozwoliło im na świetny występ przeciwko samorządowcom. Po wysłuchaniu każdej wypowiedzi okazję do złapania za mikrofon zyskali również widzowie – uczniowie klas IA, IIC oraz IIIA.  

Dzisiejsze wydarzenie udowadnia, że niezależnie od wieku i posady potrafimy konkurować z najlepszymi. Pokazali to dzisiaj nasi reprezentanci w gmachu Urzędu Miasta. My wszyscy pokazujemy to codziennie.  

Debacie przyglądał się dla Was Adam Koczocik 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.