katar 

Nadejście listopada, a potem grudnia wiąże się z ochłodzeniem. To z kolei sprawia, że częściej borykamy się z przeziębieniem. Tak też stało się tej jesieni, bowiem ze względu na coraz częstsze minusowe temperatury (nawet w zwykle wyjątkowo odpornym na nie Szczecinie!) społeczeństwo złapało katar.  

Zatkany nos nie pozwala wyczuć smrodu. Smrodu śmierci, w opłakanym stanie zakwaterowań pracowników sezonowych, obojętności wobec zagrożenia udarem słonecznym, korupcji i innych przejawów tego, że w obliczu niemałych stosów pieniędzy – prawa człowieka tracą znaczenie. A może nie mieliśmy tak naprawdę okazji poczuć gorszącego zapachu, bo wiatr nie przygnał go znad Zatoki Perskiej? 

Dziś odbędzie się finał Mistrzostw Świata. Ekscytacja świętem piłki nożnej osiąga więc punkt kulminacyjny. Starcie kadr Francji i Argentyny będzie cieszyć się zainteresowaniem nie tylko fanów sportu. Ekwilibrystyczne zagrania w meczu o tryumf w Mundialu obejrzą miliony. Mecz odbędzie się na przedmieściach Ad-Dauhy – miasta znanego nie tylko z widowisk piłkarskich. Może to sportowe rozgrywki odebrały nam czucie? 

Mundialowi przyglądał się dla Was Adam Koczocik 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.