Tęczowy piątek

Żyjemy w kraju, który nie jest przychylny osobom LGBTQ+. Strefy wolne od LGBT, przemoc fizyczna i psychiczna, deprecjonowanie jako ludzi. Osoby nieheteronormatywne i niecispłciowe narażone są na bezpodstawne szykany i brak tolerancji. Z tegorocznych badań wynika, że blisko 50 procent tęczowej młodzieży ma myśli samobójcze. Nastolatkowie czują się niepokojąco często wykluczeni ze społeczności rówieśniczej przez swoją odmienną orientację lub tożsamość płciową. Wierzymy, że da się to zmienić.

Tęczowy piątek to wydarzenie, podczas którego przypominamy uczniom, że mogą na sobie nawzajem polegać i czuć się bezpiecznie będąc sobą. Nie oznacza to jednak, że jest to jedyny dzień w roku, kiedy powinniśmy okazywać sobie wsparcie. Każdy zasługuje na szacunek, niezależnie od tego kim jest i w kim się zakochuje.

W ten dzień Redakcją chcemy życzyć całej społeczności uczniowskiej, abyście nigdy nie zwątpili w swoją wartość. KAŻDY jest w naszej szkole mile widziany. Nigdy nie myślcie, że jest inaczej.

Jeśli natkniecie się na przesłanki przeczące tej tezie – tupnijcie nogą, zwróćcie uwagę, krzyczcie, nie gódźcie się. Każdą nieprzyjemność, na którą się natkniecie zachęcamy byście zgłosili nam lub odpowiednim osobom. Nie ma miejsca na nietolerancję.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.