Kronika Robotniczo-Ludowej Spółdzielni Wydawniczej Zdziś24

Przez mury budynku budowanego z cegieł pokoleń socjalizmu przebijają się pierwszokwietniowe promyki słońca. Wraz z nimi nadszedł czas na doroczną kronikę szkolną, opisującą aktualne wydarzenia wokół nas.

Naukowcy z Ludowego Instytutu Badań i Rozwoju odkryli, że sen jest absolutnie zbędną czynnością, a wręcz nienaturalną. Skoro kiedyś dzieci mogły pracować 16 godzin dziennie w fabryce, dlaczego my nie możemy? Chęć dbania o zdrową ilość snu została nam narzucona przez kapitalistyczną propagandę zgniłej dwójki w celu zahamowania prac nad planem maturalnym. Kapitaliści wiedzą, że ten plan będzie osiągnięciem na skalę nie tylko kraju, ale i świata, z czym nie są w stanie się pogodzić. W rzeczywistości dowiedziono, że bezsenność jest pożądanym zjawiskiem, otwierającym drogę do lepszego poznania oraz większej efektywności w pracy, dlatego Ministerstwo Zdrowia Proletariatu zaleca przeznaczać 4 godziny na sen dziennie.

Redakcja RLSW Zdziś24, pod przewodnictwem Naczelnego Wodza-Redaktora, w tym roku wykonała 200% normy wydawniczej, osiągając wcześniej nieuchwytny wynik jednego artykułu na ruski rok. Za swoje poświęcenie dla XIII Szkoły Ludowej, członkowie Zdzisia zostali uhonorowani Odznakami „Przodowników Pracy”, oraz otrzymali przydział mieszkaniowy odpowiadający randze tego wyróżnienia.

Szkolny Komisariat Uczniowski rozpoczął przygotowania do zbliżających się obchodów Święta Pracy w naszej szkole. Z tej okazji odbędzie się pochód ulicami miasta, kończący swoją drogę na Placu Czerwonym przed budynkiem XIII Szkoły Ludowej. Komisariat przypomina, że chętni do pomocy lub donoszenia na osoby niechętne do niej mogą zgłosić się do sali 116, sama obecność 1 maja jest obowiązkowa i będzie sprawdzana. Nasza wspólnota nie może dopuścić do powtórki ostatniej porażki..

W ramach wielkiego skoku olimpijskiego w każdej sali zostanie postawiony piec hutniczy, służący do wytopu olimpijczyków z matematyki podczas lekcji i przerw. W ten sposób nasza skromna placówka oświatowa będzie w stanie dołożyć się do znaczącego rozwoju w rankingu Perspektywy Ludowej. Pozostaje teraz tylko jedno pytanie: Towarzysze, pomożecie?

W związku z licznymi aktami kradzieży papieru toaletowego ze szkolnych ubikacji Komisariat podjął decyzję o reglamentacji tego towaru. Od dzisiaj każdy uczeń musi się zaopatrzyć w swój miesięczny przydział tego jakże luksusowego dobra. Rocznie każdy uczeń ma prawo do jednej rolki. Skargi można składać w sali 116, podając swoje imię, nazwisko oraz preferowaną datę aresztowania.

Po kartkach obiadowych wprowadzone zostaną kartki na cukier, alkohol, mięso i papierosy. Zgłoszenia po nie można składać do intendenta na 4 piętrze między godziną 10 a 12:30 w nieparzyste dni robocze. Dla ułatwienia procesu SKU stworzył już komitet kolejkowy mający pilnować porządku podczas oczekiwania na audiencję. Ponadto w wyniku jakże opłacalnej współpracy ze wschodnim sąsiadem wprowadzony zostaje bezmięsny piątek.

Na zakończenie uprzejmie przypominamy o obowiązku uiszczenia opłaty 30 złotych za możliwość skorzystania z Ludowej Palarni im. Władysława Gomułki

Niektóre plotki przeminą z wiatrem, niektóre wydarzenia mijającego tygodnia odcisną swoje piętno na lata. Od bełkotu stroni więc nasza placówka. W końcu przyjdzie 2 kwietnia i następne kroniki.

Zaszczyt bycia dla Was kronikarzem w tym roku miał Adam Cydzik.

Za zgodą i pod patronatem Naczelnego Wodza-Redaktora RLSW Zdziś24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.